O mnie

Anna Sawicka

Jestem magistrem dietetyki ze specjalnością dietetyki sportowej oraz dietetyki klinicznej. Aktualnie zajmuję się już tylko dietetyką kliniczną oraz racjonalnym odchudzaniem. Na co dzień prowadzę również szkolenia z zakresu dietetyki i prowadzę media społecznościowe, na których promuję zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną.

Pracuję głównie z kobietami, które chcą zadbać o swoje zdrowie, dobre samopoczucie oraz sylwetkę. W zakresie dietetyki klinicznej głównie zajmuję się problemami hormonalnymi (np.: insulinooporność, zespół policystycznych jajników, endometrioza), przygotowaniem do ciąży, niedoborami pokarmowymi (np. niedobory żelaza) oraz problemami żołądkowo-jelitowymi (np. zespół jelita drażliwego, SIBO, zapalenie żołądka, refluks).

Ważna jest dla mnie edukacja moich podopiecznych i na to stawiam podczas współpracy, ponieważ żaden lekarz/dietetyk nie zna pacjenta tak dobrze jak on sam. Promuję zdrowe relacje z jedzeniem bez zero-jedynkowego podejścia. Wyznaję zasadę, że w życiu nie ma czasu na niesmaczne posiłki, dlatego staram się układać plany żywieniowe, które nie tylko pomogą osiągnąć określony cel, ale przede wszystkim będą smaczne i praktyczne.